Romania Mama pe Facebook Romania Mama pe Twitter
Ştiri și evenimente de ultimă oră    |
Suna la sau trimite un email la romaniamam2012@gmail.com
AI UN PONT?
RoMama
» Home
» Termeni si Conditii
» Cont nou institutii
» Contact
 
Administratie
 
Adaugat: 26 Iunie 2015
 
StangaStanga
DreaptaDreapta

                                                  Anul școlar 2014-2015 la final

     Cu ocazia terminării anului școlar 2014-2015, Sala de Festivități a Școalii Gimnaziale „Inv. Ion Mateescu” din Poiana-Câmpina a fost neîncăpătoare : copii mici și mari, părinți, bunici, dascăli, unii veseli pentru că vacanța mare a sosit, alții fericiți pentru că vor primi coroniță – simbolul Premiului I, iar alții îngrijorați pentru că examenul bate la ușă, emoționați pentru că petrec pentru ultima dată în această școală.

     Serbarea a fost deschisă de către doamna directoare Gabriela Cazacu, un dascăl bun și sufletist, o mamă bună care a simțit din plin fiecare emoție transmisă de fiecare copil în parte, la fel ca și toate celelalte doamne învățătoare/învățători și diriginte care își tot aranjau și pregăteau diplomele și coronițele pentru cei mai buni elevi. Doamna directoare, pentru mai bine de două ore și jumătate a fost alături de fiecare clasă, nominalizând fiecare premiant. După discursul primarului comunei Poiana-Câmpina, Alin Moldoveanu nelipsit din mijlocul copiilor, care și de această dată a ținut să-i felicite personal pe absolvenți, au fost chemați pe scenă elevii cu rezultate deosebite la concursuri sportive și culturale desfășurate atât în școală cât în afară și premianții.

     Elevii premiați la Educație Fizică și Sport, profesor Turosu Ionel:

Lungu Andreea din clasa a VI-a pentru rezultate deosebite la atletism, dublă Campioană Națională la aruncări și membru în echipa de fotbal fete din cadrul Școlii Gimnaziale „Inv. Ion Mateescu” din Poiana-Câmpina;

Damian Ianis din clasa I pentru rezultate deosebite la Crosul Primăverii 2015, face parte din echipa de fotbal a școlii la clasele I-IV, a câștigat locul al II-lea la O.N.S.S.;

Trăistaru Roberto din clasa a II-a, face parte cu succes din echipa de fotbal a școlii la clasele I-IV, rezultate deosebite la Crosul Primăverii și Crosul Toamnei;

Drăgan Costin Vlăduț din clasa a III-a a reprezentat cu succes echipa școlii la fotbal clasele I-IV la etapa grupe a câștigat locul al II-lea, rezultate deosebite la Crosul Primăverii;

Tabacu Rareș din clasa a IV-a este căpitanul echipei de fotbal băieți clasele I-IV și căpitanul echipei de rugby-tag- a câștigat locul al II-lea la etapa județeană;

Bucur Elena din clasa a IV-a a câștigat locul al II-lea la etapa județeană Fotbal fete și a câștigat locul I la cros la Festivalul Sportului de la Brebu;

Comănescu Ionuț din clasa a V-a a obținut rezultate bune la Crosul Toamnei și are rezultate deosebite în cadrul echipei de fotbal a școlii;

Tudorache Flori din clasa a V-a este căpitanul echipei de fotbal fete, vicecampioană județeană la rugby-tag, campioană la cros;

Anghel Larisa din clasa a VI-a a obținut locul 4 la Campionatele Naționale de Atletism, a obținut locul I la cros în cadrul Festivalului Sportului de la Brebu, face parte din echipa de fotbal fete a școlii;

Marin Eduard din clasa a VI-a a obținut locurile I și locul al II-lea la Șah în cadrul Festivalul Sportului de la Brebu și alte competiții de șah, este polisportiv șia participat cu succes la crosuri și în echipa de fotbal a școlii;

Negraru Anca din clasa a VII-a este căpitanul echipei de fotbal fete clasele V-VIII a școlii, a obținut locul al II-lea la etapa județeană – fotbal fete, a obținut loculrile I la cros laFestivalul Sportului de la Brebu, la Crosul Primăverii și Crosul Toamnei de la Poiana Câmpina;

Bunea Radu  din clasa a VII-a a obținut cel mai bun rezultat la etapa județeană de cros pe echipe la Ploiești, face parte din echipa de fotbal a școlii clasele V-VIII;

Marin Daniel din clasa a VIII-a este căpitanul echipei de fotbal a școlii la clasele V-VIII, este cel mai bun jucător la tenis de masă;

Antal Orantes Florin din clasa a VIII-a este golgaterul echipei de fotbal.

     Elevii care au obținut rezultate deosebite la Olimpiade:

Profesor învățământul primar Teodoru Virginia

Educație civică – faza județeană:

Echipaj: diplomă de participare

Mocanu Daria – eseu

Cosma Ștefan – educație plastică

Cuvânt și culoare – faza națională:

Mocanu Daria – locul al II-lea

Roșu Bianca Paraschiva – diplomă de participare

     Elevii care au obținut rezultate deosebite la concursul: „Mamelor din lumea întreagă” organizat în cadrul Școlii Gimnaziale „Ion Câmpineanu” Câmpina:

Clasa I – învățătoare Ștefan Mădălina

Lazăr Rebeca – premiul I

Dumitrașcu Victoria – premiul al II-lea

Oprea Adrian Alexandru – premiul a II-lea

Mărgărit Cătălina – premiul al III-lea

     Clasa a III-a – învățătoare Chițescu Camelia

Ștefan Andrei – premiul I

Luncașu Iris – premiul al II-lea

Baciu Laurențiu – premiul al III-lea

Sima Mara – premiul I

Samfira Bianca – mențiune

Bunea Florentina – mențiune

     Clasa a IV-a – învățătoare Teodoru Virginia

Echipă: Premiul I

Sandu Bianca

Bucur Elena

Toma Mihnea

Mocanu Daria  

     Elevii care au obținut rezultate deosebite la concursul: „Universul cunoașterii” organizat în cadrul Școlii Gimnaziale „B.P. Hașdeu” Câmpina:

Clasa a III-a – învățătoare Chițescu Camelia

Sima Mara –locul al III

Samfira Bianca – diplomă de participare

Cazan Adina – diplomă de participare

Anei Jonatan – diplomă de participare

Cernat Răzvan – diplomă de participare

Șciopulescu David - diplomă de participare

     Clasa a IV-a – învățătoare Teodoru Virginia

Mocanu Daria  - mențiune

Tudor Ana Maria - diplomă de participare

Dragomirescu Ioana - diplomă de participare

Luncașu Răzvan - diplomă de participare

Drăgan Remus- diplomă de participare

Roșu Bianca- diplomă de participare

     Evaluare în educație – limba română organizat în cadrul Școlii Gimnaziale „Ion Câmpineanu” Câmpina:

     Clasa a IV-a – învățătoare Teodoru Virginia

Mocanu Daria – mențiune

Luncașu Răzvan, Tudor Ana, Dragomirescu Ioana, Drăgan Remus, Roșu Bianca Paraschiva – primii 10 pe țară

Sandu Bianca – mențiune

                                                 Premii:

Clasa 0

     Profesor învățământul primar CUNNINGHAM DRAGOMIR MARIA:

ALEXE C. ALEXANDRA GEORGIANA – FB

BUCUR M.C. ROBERT CRISTIAN – FB

CORBAN D.C.MARIUS CORNEL – B

DAN F. FLORIN ȘTEFAN – FB

DOBRE V. ALICE MARIA- FB

DRAGHIA C. PAULA ȘTEFANIA – FB

DUMITRU L. D. EMILIA ȘTEFANIA – FB

GAVRILĂ C. G. IONUȚ CIPRIAN – FB

GHEUCA A. ȘTEFAN – FB

HORJA I. VERONICA IOANA- FB

ION A. BRIANA ELENA – FB

ION F. FLORIN CONSTANTIN – B

MINCU V. I. VALENTIN DANIEL – FB

OANCEA I SOFIA ȘTEFANIA- FB

OPREA M. ANDREI ALEXANDRU – FB

OPREA A.C. ANDREI BOGDAN – FB

PREDA I.B. LUCAS ANDREI – FB

TĂNASE L.C. OANA MARIA GABRIELA – FB

TELEGESCU A.M. ȘTEFAN MARIAN- FB

TOLBEȘ S.O. ANDREEA ȘTEFANIA – FB

VINTILOIU A.G. MANUEL FLORIAN- FB

     Clasa I

     Profesor învățământul primar ȘTEFAN MĂDĂLINA:

Premiul I:

LAZĂR REBECA

DUMITRU MIHAI ALEXANDRU

Premiul al II-lea:

OPREA ADRIAN ALEXANDRU

DAMIAN IANIS NICOLAE

BĂRBULESCU ȘTEFANIA DENISA

PUȘCAȘU IONUȚ MĂDĂLIN CONSTANTIN

SORA ANDREI IONUȚ

PUȘCAȘU MIHAI ALIN

DUMITRAȘCU VICTORIA LUCIANA

     Premiul al III-lea:

BÂRLOAGĂ FLORIN ALEXANDRU

MĂRGĂRIT ANA MARIA IUSTINA

MĂRGĂRIT CĂTĂLINA ELENA DENISA

CAZAN DANIEL BENIAMIN

     Mențiuni:

MIU ANA MIHAELA

FRUNZĂ MARIA MAGDALENA

IOVICI SEBASTIAN MIHAI

STOIAN FLORIAN MUGUR

MIHĂILESCU BIANCA MARIA

OPREA ȘTEFAN ALEXANDRU

GHEORGHE IONUȚ CONSTANTIN

PEȘTEANU ANA MARIA CODRUȚA

MARICOIU ALINA FLORINA

SOARE RAFAEL

     CLASA A II-A

     Profesor învățământul primar VÂRJOGHE CONSTANTIN

Premiul I:

ANTON ȘTEFANIA

BANU ANA

BANU OLGUȚA

CIOROBEA BIANCA

DASCĂLU CAMELIA

DAVIDESCU DARIA

HONEA MIHAELA

MANOLACHE GABRIELA

MĂRGĂRIT ALEXANDRA

MIHĂILĂ MARIO

NEAGOE FLORIAN

NEAGU ALEXANDRA

POPA ADRIAN

TRĂISTARU ROBERTO

     PREMIUL AL II-LEA:

CIORĂSCU ANTONIO

     PREMIUL AL III-LEA:

ROCA ROȘU FLORINA

VLAD CRISTINA

      CLASA A III-A

     Profesor învățământul primar CHIȚESCU CAMELIA

     Premiul I:

ANEI JONATAN

CAZAN ADINA

CERNAT RĂZVAN

LUNCAȘU IRIS

OPREA TEODORA

SAMFIRA BIANCA

SIMA MARA

ȘCHIPULESCU DAVID

     Premiul al II-lea:

DOBRE ALEXANDRU

MIHĂILESCU GEORGIANA

DRĂGAN VLĂDUȚ

MIHĂILESCU MARIA

TOMA MIHAI

     Premiul al III-lea:

ȘTEFAN ANDREI

}BACIU ANDREI

DUMITRAȘCU MARIO

EFTIMIE ADRIANA

CRISTESCU MAIA

     Mențiuni:

GANEA ADELA

FULGEANU MARINA

BUNEA FLORENTINA

TOMA CRISTINA

    CLASA A IV-A

     Profesor învățământul primar TEODORU VIRGINIA

     Premiul I:

MOCANU DARIA

DRĂGAN REMUS ȘTEFAN

DRAGOMIRESCU IOANA

LUNCAȘU RĂZVAN ȘTEFAN

ROȘU BIANCA PARASCHIVA

SANDU BIANCA

SAMFIRA ROMINA

TUDOR ANA MARIA ALEXANDRA

TUDOR BIANCA ȘTEFANIA

TOMA MIHNEA IONUȚ

VIȘAN ANDREI VASILE

     Premiul al II-lea:

RĂDUCU ROXANA ELENA

RADU RAREȘ MIHAI

STERIE FLAVIA

     Premiul al III-lea:

GHIGEANU GEORGE IULIAN

ALEXE ALIN

TABACU RAREȘ ALEXANDRU

BUCUR ELENA CAMELIA

COSMA ȘTEFAN CRISTIAN

     Clasa a V-a

     Diriginte profesor SIMION MONICA

     Premiul I:

NECULA MARIA IULIA 9,96

ION TUDOR ADRIAN 9,92

     Premiul al II-lea:

PASCU ANA MARIA 9,82

MIHĂILĂ ADRIAN CONSTANTIN 9,78

OLARU ANDREI 9,71

     Premiul al III-lea:

VLAICU LUIZA NICOLETA 9,53

     Mențiuni:

CREȚU ALEXANDRU 9,39

BUCUR IOANA MARIA 9,30

ANDREI NICOLAE VICTOR 8,96

MIHĂILESCU GEORGE IONUȚ 8,82

MARINA ALEXANDRU IONUȚ 8,57

     Clasa a VI-a

     Diriginte profesor SOLOMON ANCUȚA

     Premiu de excelență:

MARIN FLORIN EDUARD MARIAN  10

     Premiul I:

ENACHE CARLA IULIANA  9,75

COȘEREANU SEBASTIAN FLORIN 9,65

     Premiul al II-lea:

SECĂREANU VLĂDUȚ IONUȚ 9,56

LUNGU ANDREEA IULIANA 9,50

     Premiul al III-lea:

BUCUR LUCIAN CONSTANTIN 9,46

NEACȘU DORIAN COSTIN 9,37

BANU COSMIN MARIAN 9,34

     Mențiuni:

ACATRINEI ALEXANDRU MARIAN 9,06

PASCU GABRIEL ALEXANDRU 9,00

OLARU NARCIS IONUȚ 8,84

PARASCHIV ALEXANDRA BIANCA 8,68

     Clasa a VII-a

     Diriginte profesor TUROSU IONEL

Premiu de excelență: 

 MOCANU MARIA ALEXANDRA 10

Premiul I:

OPREA MARIA ALEXANDRA 9,91

     Premiul al II-lea:

RĂDULESCU NATALIA IOANA 9,69

     Premiul al III-lea

GÂLCĂ ANDREEA GABRIELA 9,05

SASU COSMIN GABRIEL 9,02

     Mențiuni:

DUMITRU ELENA NICOLETA 8,66

NEGRARU ANCA DANIELA 8,52

MIU EDUARD BOGDAN 8,47 

     Clasa a VIII-a A

     Diriginte profesor STAN GEANINA

Premiul I:

OPREA CĂTĂLINA 9,86

TABACU MIHAI 9,85

Premiul al II-lea:

HORJEA COSMIN 9,66

DUMITRU GEORGIAN 9,61

     Premiul al III-lea:

RICHEA MOISE ALEXANDRU 9,42

CICU TEODOR DANIEL 9,28

     Mențiuni:

CREȚU ȘTEFAN 9,08

ROȘU TEODORA 9,05

VIȘAN GRAȚIELA 8,94

VLAICU ANDREI 8,66

     Clasa a VIII-a A

     Diriginte profesor MILITARU GABRIELA

     Premiul I:  NU SE ACORDĂ

     Premiul al II-lea:

RĂDUCANU COSMIN 9,14

     Premiul al III-lea:

ȘTEFĂNESCU DIANA 9,03

     Mențiuni:

DAN NATALI FLORINA 8,92

MANEA LAVINIA 8,50

     Premiile de excelență au fost câștigate de elevii care au terminat anul școlar 2014-2015 cu nota 10, respectiv MARIN FLORIN EDUARD MARIAN (clasa a VI-a), MOCANU MARIA ALEXANDRA (clasa a VII-a) și șeful de promoțieTABACU MIHAI cu media 9,91-  reprezentând media generală a claselor V-VIII.

     Sponsorii acestui eveniment, cărora le mulțumim și pe această cale au fost:

- Biserica „Adormirea Maicii Domnului” Poiana-Câmpina, Preot Paroh BUCHIU LAURENȚIU;

- Biserica „Sfinții Arhangheli Mihail și Gavril” Satul Bobolia, Preot MUȘAT CONSTANTIN;

- Domnul Profesor Mihai Stere Derdena;

- SC. PALOMA ’93 SRL Doamna Pascu Mihaela;

 - PLATUS COM SRL Domnul David Cornel;

- SC. ANCA C SRL Doamna Corcodel Mihaela.

     Din partea Primăriei comunei Poiana-Câmpina au participat la serbarea sfârșitului de an școlar 2014-2015, primarul comunei Poiana-Câmpina domnul Alin Moldoveanu și doamna bibliotecar Gabriela Pîrvu, organizator de evenimente sociale și culturale în localitate și legătura directă între școală și primărie.

 

 

 

 

 

 

 



 
ABONARE NEWSLETTER:
 
Adresa de email:
 
 
TOP ARTICOLE
Primăria Homoroade face demersuri pentru a înființa o rețea de gaz...
 
Municipiul Reghin primește 25 de milioane de lei de la Ministerul Dez...
 
Locuitorii comunei Mihai Eminescu se vor putea vaccina fără programa...
 
Organizația liberală a Sectorului 1 susține că primarul USR-PLUS C...
 
„Mă voi lupta în fiecare zi pentru investiții și modernizarea Ba...
 
La Vaslui, proiectul „Sistem integrat de management al deșeurilor s...
 
Cei mai mici dintre vâlceni se vor bucura de Ziua Copilului la un eve...
 
13 beneficiari de ajutoare sociale din Aiud nu au mai primit banii dup...
 
 
 
 
SHOWBIZ
 
Ce a răspuns Oana Roman la întrebarea dacă ar renunța la viața publică pentru un milion de euro

» 23 Iunie 2021 | Comentarii 0
 
SANATATE
 
Cât durează, de fapt, imunitatea oferită de vaccinurile anti-Covid

» 23 Iunie 2021 | Comentarii 0
 
BEAUTY
 
Secrete de frumusețe ale franțuzoaicelor

» 23 Iunie 2021 | Comentarii 0
 
STIRI TURISM
 
Legenda Cascadei Lolaia
HUNEDOARA
» 23 Iunie 2021 | Comentarii 0
 
STIRI JUDETUL CALARASI
 
Candidații la funcția de primar din comunele Frumușani și Cuza Vodă

» 23 Iunie 2021 | Comentarii 0
 
STIRI BUCURESTI SECTORUL 1
 
USR-PLUS vrea desființarea SIIJ pentru a nu se afla de frauda de la alegerile din Sectorul 1

» 22 Iunie 2021 | Comentarii 0